портокал Дијареа, Причини и природен третман со домашни правни лекови -man со дијареа

612

портокал Дијареа, Причини и природен третман со домашни правни лекови

We can all agree that having an orange diarrhea is fairly uncommon in people of all ages. Бојата на изметот вели нешто во врска со здравјето на лицето. Кај луѓето кои страдаат од дијареа, столче доаѓа во различни бои и тоа е чудно да се види нешто надвор од обичните.

Сега еден ден, дете дијареа е многу честа. Без разлика дали тоа е храна поврзани со мноштво на други причини, тоа се случува почесто кај мали деца отколку кај возрасните. За деца од 9 месец, дијареа симптоми се обично лесно да се направи разлика. Најдобриот начин да се идентификуваат дијареа е да се превиди на фреквенцијата на направи нуждата на вашето бебе, не само на чувство.

Што значи портокал дијареа значи?

Еден просечен човек не се преземат на време да се загледувам во бојата на столицата. Кога ќе го добиете овој измет со светло портокалова боја, вие не треба да одат на лекар веднаш. Оваа појава е вообичаена, и вашиот измет на крајот ќе се врати на вообичаените по некое време. Сепак, тоа е надмоќно да знаете дека ако тоа се случи непрестано, без gap.A основен услов може да го предизвика и третман може да биде од суштинско значење е.

Причини за портокал дијареа:

Портокал масло во вашиот измет не доаѓа често и може да се должи на голем број на предмети. Тоа е од суштинско значење да се знае на можните причини за дијареа портокал. Некои од нив се како што следува:

Храна со многу конзерванси:

Консерви субвенционира до високи случаи на портокал направи нуждата помеѓу субјектите. Овој вид на храна која содржи многу вештачки состојки, поточно бојата е обично се наоѓаат во газирани пијалаци и вештачки сокови, како и.

почетнички:

It may be because teething children are disposed to pick up bacteria that can cause портокалова дијареа, дете may be experience symptoms accord with teething, но тие најверојатно сосема различни. When parents have faith that their child’s diarrhea is caused by teething, they may be less worried than if the cause is unidentified.

Гастро езофагеално рефлукс заболување (ГЕРБ):

Тоа е состојба при која киселината во желудникот се зголемува на хранопроводот. Кога вашиот измет нема темперамент во него, промена на бојата е unavoidable.If се соочуваат со други показатели како металоиди,болки во грлото и болка во градите, тоа може да биде индикација на езофагеално рефлукс заболување гастро.

портокал Дијареа

дигестивни проблеми:

дигестивни проблеми, и двете малолетни лица и сериозни, може да доведе до портокалова дијареа; болки во стомакот е еден од симптомите на пребегна со дијареа. Жолчката е кисела течност извртени од страна на црниот дроб за да им помогне во варењето на храната. Ако столицата не е фасцинантен доволно жолчката, тоа може да биде тен или светло сива. Ова може да се случи кога имате привремена случај на дијареа, или ако имате потешка состојба на црниот дроб. Понекогаш бебиња имаат блокирани жолчните канали, што доведува до изгубат портокал столче.

основната состојба:

Овие боја варира во столицата може да биде, бидејќи на основните нарушување што мора да се излечи. Тоа е обично случај кога состојбата не запира, сепак, на која било одредба taken.During овие случаи, посета на лекар се пофали.

портокалова храна:

Портокалова храна не значи само портокалово овошје и зеленчук. Точно е дека од најистакнатите предизвикувачот фактор од портокал е столицата на храна, како морков,тикви и кајсии. Вештачки жолта боја храна, свежа мајчина душица, sweet potatoes and collard greens can also be causes of дијареа од устата.

Насловна лекови да се излечи портокал дијареа:

Дијареата е симбол дека вашето тело е иритирачки да се ослободи од нешто отровни во вашиот систем. Избегне над-the-залог лекови и на негово место да се обидете овие природни решенија за олеснување.

Голтка јасно супа или сок:

Сок од јаболко и јасно супа ќе ви помогне да го замени соли и минерали загуби од дијареа. Но се избегне ананас, цитрус, домати, и други сокови, кои не можете да видите преку, бидејќи нивните масни може да ја влоши, веќе иритирани црева. Започнете со мали голтки, и да работат на вашиот пат до пиејќи чаша во секој половина час.

Направете свеж портокал кора од чај:

Застарена дијареа лек и општи дигестивниот помош, портокал лушпи разбуди варење. Вие треба органски портокали за овој пијалок; неоргански портокал кожа може да содржи мастило и инсектициди. Кора од еден портокал и исецка на кора одлично. Ставете го во сад и се прелива со врела вода. Покријте го садот цврсто и стрмни додека не се олади. вирус, ублажуваат со мед, и да пијат.

Бел слез корен:

Бел слез корен е многу корисна за дебелото црево и е исклучително муцилагинозните билка. Тоа е анти-воспалителни и навистина може да имаат катарзична ефект доколку се користи во вишок. Сепак, тоа прави чуда во лекување на колонот тракт. Во прилог на бел слез корен, сметаат дека, исто така, Тасев биле корен или мрсна брест кората, премногу.

Голтка малку оцет вода:

Ако бактериска инфекција е причината за вашата дијареа, јаболков оцет може да помогне да се елиминира со својата антибиотик средства. Некои традиционални лек експерти тврдат дека јаболков оцет содржи пектин, кои можат да помогнат да се смири колонијална тресе.

Алое Вера сок:

Откако ќе се чувствувате добро, чист алое вера сок е совршена работа за исцелување караше дигестивниот систем. Тоа мие на дебелото црево и функции како анти-воспалителни да sooth огорчено ткиво. Исто така може да се намали гадење и да се намали ризикот од срцеви заболувања, леукемија и болести на бубрезите.

Пијалак ким чај:

За да ги смири цревни грчеви и непријатност што ја придружува дијареа, обидете се пие чај ким. Пијалаци него од страна на вооружени лажичка ким семе во чаша врела вода, покрие и нека стрмни за 15 минути. Вирус преку соодветна мрежа пред да им служи.

Без кофеин црни чаеви:

Танини во црн чај има адстрингентно дејство врз слузницата на цревата. Ова му помага на телото да апсорбира течности и смирува воспаление на цревата. Капина и малина лист чаеви се признати од страна на билкари за нивната способност да се олесни дијареа. Бидете сигурни да се цреша-пик чаеви направени од вистински лисја.