5 Këshilla se si të natyrshme të hequr cik flokët e sipërme në shtëpi menjëherë

975

5 Tips about how to naturally remove upper lip hair at home immediately

Lips janë gjithmonë objekt i vëmendjes në një grua. megjithatë, the same cannot be said about the upper lip hair. Presin vjen turp bezdisshëm apo vizita të shpeshta në sallon bukurie për të marrë atë flokët irrituese në buzët e tua të sipërme të hequra. Nuk janë një shumë e trajtimeve për të hequr buzët e sipërme f.e flokëve, fillesë, Depilim dhe trajtim me lazer etj, por shumica e popujve duan të dinë se how to remove upper lip hair without pain? për fat të mirë, there are natural ways which helps to remove upper lip hair without pain and side effects.

Let us find out the causes and remedies for removal of upper lip hair.

Çfarë Shkaqet Lip rritjen e flokëve tek gratë?

Një fushë në trup ku të paktën pret rritjen e flokëve është buzët. Është pothuajse e barabartë për të pasur mustaqe e një njeriu në fytyrën e një gruaje. Fajësojnë atë në faktorë hormonale dhe trashëguar, when upper lip hair growth happens. për më tepër, Polycystic Ovary Syndrome is a common disorder in women which accelerates the facial hair growth.
përgjithësisht, rreth 5-10% e grave janë duke luftuar me problemin aktual. Nuk ka të vetme-mindedcauses e kësaj gjendje, dhe hulumtimet janë ende duke u zhvilluar.

Këto janë disa metoda të mira rreth asaj se si për të bërë buzët e sipërme në shtëpi and how to get rid of upper lip hair overnight with natural remedies. Hidhi nje sy!

Home mjeteve juridike për të Hiq Epërme Lip flokeve Permanently:

Natyra ka mënyrat e veta të na japin zgjidhje umpteen në bukurinë dhe shëndetin. Këtu janë disa best ways to permanently remove hair from face that will help you say goodbye to upper lip hair and they are easy to follow at home.

Shafran i Indisë dhe qumështi:

Mirësia e shafran i Indisë nuk është vetëm në fushën e shërimit, por në bukurinë edhe. Kur ju fshij shafran i Indisë paste në lëkurën tuaj, it helps you get rid of unwanted hair shumë. Shafran i Indisë është i njohur për të ndriçohet e lëkurës. This makes the upper lip hair look less visible. Kështu që ju shihni, turmeric is nature’s best concoction in facial hair women.

Cfare ju duhet: Shafran i Indisë dhe qumësht, dhe një tas të vogël.

Si të bësh: përzierje 1 tbsp Turmeric me 1 qumësht tbsp në një tas.

Si të përdorni: Smear the paste of turmeric and milk on your upper lip with your fingers.

Drejtimi të Aplikoni: Lejojë disa kohë për haldi-qumësht paste të thahen. Pastaj fshij atë off lëkurën tuaj. Larë atë me ujë të ftohtë.
Mase paraprake: Në varësi të ndjeshmërisë së lëkurës tuaj, Kombinimi shafran i Indisë-qumështi mund të irritojë lëkurën tuaj pak. Në atë rast, ju mund të përdorni paste shafran i Indisë me ujë.

sipërme cik heqjen e flokëve mjetet juridike në shtëpi

E bardha e vezes:

Veza paste bardhë bleaches lëkurën tuaj. This helps it cut down on the appearance of upper lip hair.

It is best way to reduce the growth of upper lip hair.

Cfare ju duhet: 1 E bardha e vezes, disa miell misri, disa lugë e sheqerit.

Si të bësh: Në një të bardhë veze, përzierje miell misri dhe sheqer.

Si të përdorni: Rrëmbej paste lulëzuar në palëvizshmëri para se të aplikoni atë.

Drejtimi të Aplikoni: Apply the paste on the upper lip region and leave it to dry. pas 30 minuta, butësisht zhvishem atë off.

kos, Gram Miell, dhe Indisë:

Get the triple effect of this combination while removing upper lip hair.

Cfare ju duhet: kos, miell Gram, shafran i Indisë.

Si të bësh: Syndicate sasi të barabartë të këtyre përbërësve në një tas.

Si të përdorni: Mix the ingredients well and massage the upper lip with this paste.

Wayto Aplikoni: pas 15 në 20 minuta, rinse off your upper lip with cold water.

Sheqeri dhe limon:

limon, siç e dimë, është një agjent zbardhjen. So it is a kitchen ingredient which plays an extensive role in hair removal on upper lips.

Cfare ju duhet: Sheqer i bardhe, limon, dhe një tas.

Si të bësh: Shtrydh lëng i një limoni në një tas dhe përzierje 1 lugë e sheqerit në të. Shpëlarje fytyrën tuaj me ujë para aplikimit të përzierjes limon-sheqer.

Si të përdorni: Now massage the mixture on the upper lip area and wash the area after 15 minuta. Të përsëritur atë për një javë për të fituar rezultate.

Potato Juice:

Lëng i një patate është gjithashtu aworthy agjent zbardhues. Le të gjetur se si ajo ndihmon në largimin e flokëve në buzët e sipërme.

Cfare ju duhet: Pak feta patate.

Si të bësh: Pritini një patate në feta gjobë.

Si të përdorni: Fshij feta patate në buzët e sipërme dhe të lënë atë brenda natës. Mbani përsëritur këtë çdo ditë për një javë për të marrë rezultate të.

Misri miellit dhe qumështit:

Një lehtë për t'u përgatitur teknikë, the mixture of corn flour and milk helps lighten and remove upper lip hair.

Cfare ju duhet: 1/2 lugë miell misri, ca qumesht, dhe një tas.

Si të bësh: Mix miell misri dhe qumësht në një tas.

Si të përdorni: Llokoçis përbërësit për të marrë një qëndrueshmëri të trashë.

Drejtimi për të Aplikoni: Tani që receta bukuria është gati, aplikojnë atë në buzët e sipërme dhe të lënë atë për 20 minuta për të treguar rezultate.

Pse ky punon: Të përsëritur atë për një javë pa dështojnë për të reduktuar densitetin e rritjen e flokëve në buzë e sipërme.

Chickpea:

Kurrë nuk e dinte se si chickpea do të vijë e përdorimit të madh në punë të bukurisë, particularly in the treatment of upper lip hair removal.

Cfare ju duhet: miell Gram (ose Chickpea), krem të freskët, qumësht, pluhur shafran.

Si të bësh: Për paste e qumështit dhe shafran i Indisë, shtoni miell chickpea. Kjo rrit efektivitetin e saj.

Si të përdorni: Aplikojeni këtë pastë në mënyrë të njëtrajtshme në buzë e sipërme. pas 20 minuta, kur ajo ka vendosur në, larë atë me ujë të ngrohtë duke përdorur gishtat tuaj.

Disponueshmëria e trajtimet natyrore dhe autentike shkatërruar pyetje kryesore që how to shave upper lip hair? Tani nuk ka nevojë të rrojë qimeve, sepse ajo është metodë e përkohshme dhe ju do të shihni qimeve përsëri pas disa ditëve të rruhem. Hairs get thicker and stronger after shave. But natural methods to remove unwanted hairs with home remedies are permanent and totally unrestricted of defects.

Summary
recipe image
Recipe Name
upper lip natural hair removal
Author Name
Published On
Average Rating
51star1star1star1star1star Based on 2 Review(s)