Orange Diarre, Shkaqet dhe Trajtimi me mjetet juridike Faqja -Man me diarre

596

Orange Diarre, Shkaqet dhe Trajtimi me mjeteve juridike Faqja Kryesore

We can all agree that having an orange diarrhea is fairly uncommon in people of all ages. Ngjyra e stol thotë diçka në lidhje me shëndetin e një personi. Në njerëzit që vuajnë nga diarreja, fron vjen në ngjyra të ndryshme dhe kjo është e habitshme për të parë diçka nga të zakonshëm.

Tani një ditë, toddler diarre është shumë e zakonshme. Nëse ajo është e lidhur me ushqim turmave të arsyeve të tjera, kjo ndodh më shpesh në vegjël se sa të rriturit. Për fëmijët e 9 muajsh, diarre simptomat janë zakonisht të lehtë për të dalluar. Mënyra më e mirë për të identifikuar diarre është që të dal në frekuencën e poops foshnjës suaj, jo vetëm të ndjehen.

Çfarë do të thotë diarre portokalli?

Një person mesatar nuk ka marrë kohë për shikim në ngjyrën e tyre stol. Kur ju merrni këtë mut me ngjyrë të ndritshme portokalli, ju nuk keni nevojë për të vizituar mjekun menjëherë. Kjo dukuri është e zakonshme, dhe mut juaj përfundimisht do të kthehet përsëri në zakonisht pas një farë kohe. megjithatë, ajo është autoritar të dini se në qoftë se kjo ndodh pa pushim, pa asnjë kusht themelor gap.A mund të shkaktojë atë dhe trajtimi mund të jetë e rëndësishme.

Shkaqet e Orange diarre:

Vaj Orange në mut tuaj nuk vjen shpesh dhe mund të jetë për shkak të një shumë të sendeve. Është thelbësore që të dini shkaqet e mundshme të diarresë portokalli. Disa prej tyre janë si më poshtë:

Ushqime me një shumë të preservatives:

ushqime të konservuara subvencionojë të rasteve të larta të poops portokalli në mesin e subjekteve. Ky lloj i ushqimit që përmban një shumë e përbërësve artificiale, Më konkretisht ngjyra zakonisht gjendet në sodas dhe lëngje artificiale, si dhe.

teething:

It may be because teething children are disposed to pick up bacteria that can cause diarre portokalli, toddler may be experience symptoms accord with teething, por ata janë të ngjarë plotësisht të ndryshëm. When parents have faith that their child’s diarrhea is caused by teething, they may be less worried than if the cause is unidentified.

sëmundje gastro ezofageal refluksit (GERD):

Kjo është një gjendje ku acid në stomak rritet në ezofag tuaj. Kur mut juaj nuk ka një temperament në të, ndryshimi në ngjyrë është unavoidable.If ju po përballen me tregues të tjerë si urth,fytit dhe dhimbje gjoksi, ajo mund të jetë një tregues i një sëmundjeje Gastro esophageal zbaticë.

Orange Diarre

problemet e tretjes:

problemet e tretjes, të dy të miturit dhe serioze, mund të çojë në diarre portokalli; dhimbje stomaku është një nga simptomat e dezertoi me diarre. Bile është një lëngshme acid shtrembëruar nga të mëlçisë për të ndihmuar në tretje. Nëse stol juaj nuk është bile interesante mjaftueshme, ajo mund të jetë tan ose gri të lehta. Kjo mund të ndodhë kur ju keni një rast të përkohshëm të diarre, ose në qoftë se ju keni një gjendje më të rëndë të mëlçisë. Ndonjëherë foshnjat kanë bllokuar kanalet biliare, e cila çon në lirshme stol portokalli.

kusht themelor:

Këto ngjyra ndryshon në stol juaj mund të jetë për shkak të një çrregullim themelor që duhet duhet të shërohet. Kjo është zakonisht rasti kur gjendja nuk ndalet megjithatë e ndonjë dispozite taken.During këto raste, një vizitë tek një mjek është përgëzuar.

ushqime Orange:

Ushqime Orange nuk do të thotë vetëm fruta dhe perime portokalli. Është e vërtetë se faktori kryesor shkaktar i një stol portokalli është ushqime si karrota,pumpkins dhe kajsi. Artificialisht me ngjyrë të verdhë Foods, trumzë të freskët, sweet potatoes and collard greens can also be causes of diarre goja.

Home mjeteve juridike për kurë Orange diarre:

Diarreja është një simbol që trupi juaj është irrituese për të liruar veten nga diçka helmuese në sistemin tuaj. Shmangur mbi-pengut ilaçe dhe në vend të saj të provoni këto zgjidhje natyrore për lehtësim.

Gllënjkë supë të qartë ose lëng:

lëng molle dhe supë të qartë do të ndihmojë të zëvendësojë kripëra dhe minerale humbur me diarre. Por të shmangur pineapple, agrume, domate, dhe lëngje të tjera që ju nuk mund të shohin përmes, sepse acidet e tyre mund të përkeqësojnë, zorrët tashmë inatosur. Filloni me gllënjka të vogla, dhe të punojnë në rrugën tuaj deri në sipping një filxhan në çdo gjysmë ore.

Bëni portokalli të freskët zhvishem çaj:

Një ilaç i vjetëruar diarre dhe ndihma e përgjithshme e tretjes, orange peels Rouse tretje. Ju duhet portokall organike për këtë pije; lëkurat portokalli jo organike mund të përbëjnë tints dhe insekticide. Zhvishem një portokalli dhe pres zhvishem excellently. Vendi në një enë dhe të mbuluar me ujë të vluar. Cover tenxhere në mënyrë të vendosur dhe të pjerrët deri sa të fitilin. tendosje, të ëmbël me mjaltë, dhe të pi.

Root Marshmallow:

rrënjë alte është shumë e dobishme në zorrë të mëdha dhe është një barishte shumë mucilaginous. Kjo është një anti-inflamator dhe mund të vërtetë kanë një efekt purgativ nëse përdoret në suficit. megjithatë, ajo bën mrekulli në shërimin traktin colonic. Përveç rrënjë alte, parasysh edhe rrënjë jamball ose me vaj leh elm, shumë.

Gllënjkë ujë uthull:

Nëse një infeksion bakterial është shkaku i diarresë tuaj, uthull molle mund të ndihmojë për të eliminuar atë me pasuritë e saj antibiotik. Disa ekspertë tradicionale ilaç pretendojnë se uthull molle përmban pektin, e cila mund të ndihmojë për të qetësuar ngjethura koloniale.

Aloe Vera lëng:

Pasi ju jeni ndjeheni mirë, pastër lëng Aloe Vera është një gjë e përkryer për shërimin e një sistemi mërzitur tretjes. Ajo lan zorrës së trashë dhe funksionon si një anti-inflamator për të vërtetë indeve të hidhëruar. Ajo gjithashtu mund të lehtësojë të përzier dhe për të reduktuar rrezikun e sëmundjeve të zemrës, leucemia dhe sëmundje e veshkave.

çaj krijoj qimnon:

Për të qetësuar spazma e zorrëve dhe siklet që e shoqëron diarre, provoni duke pirë çaj qimnon. Pije atë duke toting një lugë çaji fara qimnon në një filxhan me ujë të valë, mbuluar atë dhe le të pjerrta për 15 minuta. Strain përmes një rrjetë të mjaftueshme para se të shërbejnë.

teas dekafeinato zi:

Taninet në çaj të zi kanë një veprim astringent mbi mukozës në zorrët. Kjo ndihmon trupin të absorbuar lëngjeve dhe zbut inflamacion të zorrëve. Blackberry dhe mjedër teas fletë janë respektuar nga herbalists për zotësi e tyre për të lehtësuar diarre. Të jetë i sigurt për të teas qershia-marr bërë nga gjethet e vërtetë.